ליווי ועדי בתים משותפים

משרדנו מתמחה בעניינים משפטיים וניהוליים הקשורים בבית משותף כחלק מפעילות המשרד בתחום המקרקעין.
ייצוג משפטי בתחום הבתים המשותפים מצריך הבנה וידע בתחום המקרקעין, תכנון ובנייה וכן התמחות בייצוג בפני המפקח על הבתים המשותפים.

משרדנו מלווה וועדי בתים משותפים הן באופן שוטף מול הדיירים בבניין והן בעסקאות מקרקעין בקשורות בבית המשותף.
לעיתים יש רצון של דייירם בבית משותף לבצע שיפוץ של בניין לעיתים בשיתוף עם האגודה לתרבות הדיור, במצב שכזה מתקשר וועד הבית בבניין בהסכם עם קבלן על מנת לבצע את השיפוץ בבניין.
וועד הבית לוקח על עצמו אחריות רבה במקרים אלו וחשוב שיהא עורך דין המתמחה בתחום על מנת שילווה את וועד הבית בכניסתו להסכם שכזה.
כמו כל עסקת מקרקעין גם בעסקאות מסוג זה יש סיכונים רבים שהרי מדובר בכניסה לשיפוץ כולל בבניין בו גרים הדיירים ולשם כך זקוקים הדיירים לליווי צמוד של עורך דין אשר ידאג לביטחונם בכל הקשור לעסקאות אלו.
בנוסף, משרדנו מייצג בעלי זכויות בבניינן המעוניים בתוספת בנייה כמו מרפסות לבניין.
במצב כזה כל בעל זכויות מתקשר בהסכם באופן אישי מול הקבלן וחשוב מאד שהקבלן יהא קבלן רשום בעל מוניטין ועם איתנות פיננסית.
משרדנו מלווה את בעלי הזכויות בבניין מיום בו החליטו שרוצים לבצע את תוספות הבניה, כינוס הדיירים החתמתם על רצון לבצכ מרפסות או על אי רצון לבצע תוספת מרפסת אך הסכמה לביצוע על ידי בעלי הזזכויות האחרים.
כיום נדרשת הסכמה של לפחות 75% מבעלי הזכויות בבניין לביצוע תוספת בנייה בבית משותף.
משרדנו דואג לביטחון בעלי הזכויות, עוזר להם במינוי מפקח צמוד לפראויקט אשר מפקח באופן צמוד על עבודתו של הקבלן, דואג לערבויות הנרשות ועמידה של הקבלן בלוחות הזמנים שנקבעו בהסכם.
חשוב לזכור שמדובר בבניין בו מצויה דירתכם מה שמהווה ברוב מוחץ של המקרים את הנכס המשמעותי ביותר של אדם במהלך חייו ולכן חשוב שיהא בעל מקצוע המתמחה בתחום על מנת ללוות את הדיירים בתהליך מורכב זה.

שתפו:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

תחומי התמחות

דילוג לתוכן